Menü Bezárás

Az Országgyűlés és a Magyar Tudományos Akadémia a 2017-es évet – neves költőnk születésének 200. évfordulója alkalmából – Arany János-emlékévvé nyilvánította.

A 2017. március 2-tól 2018. március 2-ig tartó eseménysorozat Nagyszalontán, a költő szülőhelyén vette kezdetét és országszerte különböző rendezvénnyel folytatódott. Természetesen iskolánk, a Tiszalúci Arany János Általános Iskola is megemlékezett az emlékévről.

9 hónapon át tartó vetélkedőt rendeztünk:

IDŐUTAZÁS: TOLDI ÉS KORA címmel.

Iskolánk felső tagozatos osztályai egy éven keresztül, havonta kézhez kapott feladat megoldásával ismerkedtek meg Arany Jánossal és időutazást tettek Toldi Miklós korába.

Régi fegyverekről – PPT, lovagi öltözékről – divatlap, középkori életmódról és ételekről – szakácskönyv, iniciáléval díszített és lúdtollal írt kódexek készültek, melyeket kiállításon láthat az iskolában az érdeklődő.

 

Toldi és kora vetélkedő helyezések:

 

Hely Osztály Pontszám
1. 6.a 30 pont
2. 5.b 25 pont
3. 8.b 20 pont
4. 7.b 11 pont

 

A 8.a, 7.c, 7.a, 6.b, 6.c osztályoknak is gratulálunk.

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.